כל המידע שתצטרכי במקום אחד!
טרנדים חמים
המומלצים היומיים שלנו
עקבי אחרינו

    

ותודה ליקום על עוגיות טחינה

אני לא יודעת מתי בדיוק היה הרגע המופלא הזה בהיסטוריה שבו הומצאו עוגיות הטחינה, אבל אני ללא ספק חושבת, ובטוח שאינני היחידה, שזו אבן דרך בעולם הקולינרי ובעצם עבור האנושות בכלל. הרגע המדויק הזה, שהבינו שטחינה יכולה לעבור טרנספורמציה לא פחות מפלאית, מנוזל סמיך ושומני לעוגייה פריכה, נימוחה וטעימה ברמות שקשה להעלות על הדעת.

 

יש כל כך הרבה יתרונות לעוגיית טחינה, מלבד הטעם הנהדר והמרקם המאוד מוצלח (נכון, הכל עניין של טעם וריח ועליהם אין להתווכח אבל בואו נגיד שאני מדברת כאן על הרוב השפוי, בלי להעליב איש חלילה). טחינה, לפני הכל, היא מצרך מזון הידוע בערכיו התזונתיים ובהיותו בריא ומזין לגוף. בהתאם לכך, צריך לדעת איך לעבוד איתו נכון על מנת לשמר את הערכים התזונתיים החשובים שלו ולא לקלקל אותם בטמפרטורות גבוהות, למשל. לדוגמה, עדיף לאפות טחינה בחום של עד 130 מעלות ולא יותר בכדי שלא להרוס את המרכיבים החיוניים. נכון, זה ייקח קצת יותר זמן לכל חסרי הסבלנות המודאגים וכמובן שאתם יכולים "לרמות" ולהעלות את הטמפרטורה כשהבטן מקרקרת וחושקת קשות בעוגיית טחינה בהקדם האפשרי, אבל לכל דבר יש מחיר!

 

חוץ מזה, יש המון מתכונים ברשת לעוגיות טחינה, אבל אני תמיד אוהבת לשנות ולעשות התאמות אליי. כי אם כבר טחינה זה בריא, תמיד חבל לי להרוס עם קילו סוכר, קילו חמאה (לא שחמאה זה כל כך רע אבל הטחינה עצמה כבר מאוד שומנית גם ככה אז אני אוהבת לשים איזשהו גבול לחזרזירות) או כל מני קמחים לבנים ומרכיבים שאני לא תמיד בשלום איתם. וגם לא תמיד צריך כי יש תחליפים נהדרים שאיתם יכולות לצאת עוגיות טחינה ממש מגניבות ומעניינות לא פחות ולפחות עבורי המצאת מתכונים והתנסויות במטבח הן חלק מאד גדול מהכיף. תחליפים טובים לקמח למשל שאפשר לבדוק, זה שילוב של קצת קמח שקדים (פשוט שקדים כתושים. קצת יקר אבל שווה להתפנק מדי פעם) וקצת קמח טפיוקה. את הסוכר הלבן אפשר להחליף במעט סילאן טבעי, או מייפל טהור טבעי לחלוטין בלי תוספים או ממש טיפה סטיביה (זה מתוק מסוכר פי 600 בערך, אז להיזהר עם זה מאוד).

 

הכי כיף בעוגיות טחינה, זה שבאמת הרוב הגדול של האנשים, כולל ילדים, פשוט אוהב אותן ונהנה מהן כמעט בכל סיטואציה. הן טובות עם התה והקפה של הבוקר או אחר הצהריים, לנשנוש שלוקחים בתיק או נותנים לילדים לבית הספר, כשמזמינים אורחים להתארח, כקינוח פרווה אחרי ארוחה ובקיצור, בכל מצב. הן גם כל כך קלות ומהירות להכנה, שגם אם באים אורחים במפתיע או סתם יש חשק קיצוני למשהו טעים, זה לא סיפור פשוט לעשות עוגיות טחינה כאלה ותוך חצי שעה גג יש ערימה קטנה של גן עדן ריחני במטבח. בקיצור, קשה מאוד לפספס עם עוגיות טחינה ואני חושבת שכולנו צריכים להודות ליקום על קיומן. אז תודה.