כל המידע שתצטרכי במקום אחד!
טרנדים חמים
המומלצים היומיים שלנו
עקבי אחרינו

    

מכונת פסטה – לא לבורגנים בלבד

איזו מתנת יום הולדת אפשר לקנות לאדם שיש לו הכל? מכירים את המשפט הזה? אני בטוחה שכן. התשובה לכך היא כמעט תמיד מכונת פסטה. למה כמעט תמיד ולא תמיד? כי יש עוד כמה אנשים בודדים בעולם שלא אוכלים פסטה מסיבה כלשהי (על אף שזה לא סותר את העובדה שעדיין כיף להכין לאחרים), או שכבר יש להם מכונת פסטה. כן, נראה לי שאלה כל הסיבות. ההגיוניות לפחות.

 

מכונת פסטה לא שמורה לאיטלקים בלבד. חשוב לומר קבל עם ועדה: כולם יכולים וראויים לאהוב הכנת פסטה. ולמה לא בעצם, זה כיף אדיר! כמובן שיש כאלה המקפידים על ההכנה המסורתית עם קמח הדורום הלבן המסורתי, אבל בתור אחת שאוהבת תחליפים בריאים יותר ומחבבת התנסויות במאכלים אלטרנטיביים בריאים, אני חושבת שיש מקום לפנות לגוגל ולנסות כל מני קמחים וליצור כל מני סוגים של פסטה, מה שבכלל יכול להפוך את החוויה לפי כמה יותר מרגשת ומעניינת.

 

חוץ מזה שלהכין את הפסטה בבית זה בטוח הרבה יותר כיף ובריא, יש עוד כמה אלמנטים שמאפיינים את העניין. זה מעיד על התברגנות כלשהי (אין מה לעשות, אתם קוראים טקסט על מכונת פסטה, אתם כבר חצי דרך לשם, תתמודדו) וגם – זה מאוד מרשים סך הכל. דמיינו את הסיטואציה המלבבת הזאת שאורחים מגיעים אליכם לארוחת ערב ומחמיאים לכם על הפסטה המדהימה ואתם אומרים באגביות נונשלנטית "אה, זה? כן, אני הכנתי. לא בעיה בכלל". ואז הם, מופתעים ומבולבלים, מוודאים אתכם: "את הרוטב הכנתם, נכון?" ואתם באותה אגביות מנצחת מאשררים את העובדה נוכח פרצופם המשתאה – "לא לא, את הפסטה. אני הכנתי את הפסטה. יש לי מכונת פסטה". ואז כולם מרגישים מנצחים. אין מה לעשות, זה פשוט כיף.

 

באופן כללי, לא רק לגבי פסטה, יש משהו די מדהים בהכנה עצמית של האוכל כבר משלב חומרי הגלם. יש בזה סוג של סיפוק שקשה להסביר, ותהיו בטוחים שזה משפר באורח פלא את טעמו של האוכל. אותו דבר גם במקרה שלא אתם עושי את הכלים אחר כך. ולא רק מבחינת הסיפוק הזה של "אני עשיתי הכל לבד, וואו, כל הכבוד לי, אני באמת מסוגל/ת", אלא גם מבחינה בריאותית. כשעושים ומייצרים במטבח האישי שלכם את הכל בעצמכם ועם רכיבים שאתם בחרתם להכניס פנימה, אין שזה עדיף על אוכל תעשייתי מעובד שאין לכם מושג מה יש בתוכו.

 

אז תחשבו על מכונת פסטה בפעם הבאה שאתם מחפשים איזו מתנה מגניבה ומעניינת אפשר לקנות למי שיש לו הכל (או לפחות הרבה) והוא בחצי הדרך להתברגנות ואוהב לאכול ולבשל ולהרשים את האורחים ובכללי, אוהב את החיים ומשטחים מקומחים. אולי זה אפילו אתם ואני לגמרי מבטיחה לכם שזה מגיע לגם והרווחתם את הפינוק הזה בכבוד.